Princip a výhody rekuperace

Věděli jste, že doma vdechujeme do plic až 8× více nečistot než venku? Pojďte to s námi změnit jednou provždy. Rekuperace šetří nejen vaše zdraví, ale i peněženku a zajistí vám čerstvý vzduch a ideální teplotu v kterémkoliv ročním období.

Co je rekuperace?

Pod pojmem rekuperace se skrývá zpětné získávání tepla. Rekuperační jednotku si můžete jednoduše představit jako silnici, na níž jezdí místo aut vzduch. V prvním jízdním pruhu putuje do interiéru čerstvý vzduch, v protisměru jede teplý odpadní vzduch. Pomocí teplosměnné plochy, která je mezi nimi, si dokáží předat teplo a zajistit, aby k vám do interiéru proudil ohřátý vzduch, i když venku panují třeskuté mrazy. Díky tomu v podstatě větráte 24 hodin denně s minimálním únikem tepla a aniž byste otevřeli okna. 

 

Proč rekuperovat?

Čerstvý vzduch 24 hodin denně

Nasávejte domácí pohodu plnými doušky. Ať už bydlíte kdekoliv, budete dýchat tak čerstvý vzduch, jako byste byli daleko od smogu, aut a prachu.

Chci vědět víc

Úspora za vytápění

Rekuperace se postará o přísun čerstvého vzduchu bez práce a otevřených oken. Díky tomu šetří vaše zdraví a také až 40 % nákladů za vytápění.

Chci vědět víc

Konec plísní a bakterií

Nahromaděná vlhkost v koupelně nebo v kuchyni vás už nikdy trápit nebude. Rekuperace se postará, aby byla vlhkost vzduchu tak akorát.

Chci vědět víc

Příjemná teplota po celý rok

S průvanem a otravným větráním je konec. Je jedno, jestli venku sněží nebo je horká letní noc. Rekuperace vám domů přivede čerstvý vzduch o stabilní teplotě.

Chci vědět víc

Už žádné alergie

Až 25 % lidí trpí alergiemi. Jednotka rekuperace dokáže odfiltrovat až 99 % bakterií, pylů nebo jemného prachu a vytvoří tak ideální prostředí i pro alergiky.

Chci vědět víc

Ovládání pomocí aplikace

Poroučejte čerstvému vzduchu kdykoliv a odkudkoliv. Rekuperaci snadno nastavíte jen pár kliknutími z vašeho chytrého telefonu, kde budete mít vše pod kontrolou.

Chci vědět víc

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder

Odborník radí

Všechny články

Jak se vyznat v nabídce rekuperačních filtrů? Poradíme vám!

Hlavní výhodou rekuperace je bezesporu přísun čerstvého vzduchu 24 hodin denně. A když říkáme čerstvého, myslíme tím zbaveného nečistot, jejichž vniknutí byste...

Číst článek

Co je řízené větrání s rekuperací a jak vlastně funguje?

Rekuperace je skvělým řešením pro všechny, co touží mít doma 365 dní v roce zdravé prostředí. Takové, ve kterém se dobře dýchá, žije, netvoří se plísně a...

Číst článek