Už žádné alergie

Podle studií jen v Evropě trpí nějakou alergií více než 150 milionů lidí, což je více než pětina. A právě alergie patří mezi nejčastější chronická onemocnění. Nejvíce rozšířené alergeny jsou roztoči, plísně a pyly – ty dokáží dokonce potrápit i jedince, kteří normálně alergiemi netrpí.

Domů už vám nepronikne ani smítko prachu 

Žijeme v moderní době, která s sebou ale bohužel přináší i daleko vyšší znečištění, které je patrné hlavně ve větších městech. Pokud tedy nebydlíte uprostřed lesa, využijete rekuperaci i k filtraci nečistot. Prachové částice se nám celý život usazují v dýchacích cestách. Částice menší než 10 µm se mohou usazovat v průduškách a způsobovat vážné zdravotní problémy. A přitom je dokáže zachytit už ten nejběžnější rekuperační filtr

Rekuperace musí splňovat speciální normu

Podle normy ČSN EN ISO 16890 jsou filtry rozdělené do 4 kategorií. Filtr F7 pak musí zachytit 80–90 % částic větších než 0,4 mikrometru. A filtrován je i odchozí vzduch. K tomu je určen hrubší filtr, který zajistí, aby byl ochráněn ventrilátor i samotná jednotka. Obvykle se používá filtr, který zachycuje 40–60 % částic větších než 0,4 mikrometru.

Na výběr máte hned několik možností

Filtry můžete vybrat podle vlastních preferencí a zohlednit i to, jestli máte doma alergika. Jejich pomocí chráníte nejen vaše zdraví, ale také samotnou jednotku i přívodní potrubí. Existuje přitom několik tříd filtrů rozdělených podle účinnosti:

  • G3 + G4 – základní filtry proti pylu a zvířenému prachu
  • F5 + F6 – vhodné jako druhá filtrace k základnímu filtru pro přívodní vzduch
  • F7 – účinné proti bakteriím, výtrusům, částečně účinné proti sazím, olejové mlze a tabákovému kouři
  • F8 + F9 – filtry do náročnějších provozů – velmi účinné proti sazím, olejové mlze, tabákovému kouři, kouři z technologických procesů i bakteriím

Filtrací ale výhody rekuperace nekončí. Zajistí vám čerstvý vzduch 24 hodin denně, šetří peníze za vytápění, zatočí s plísněmi a bakteriemi, zajistí vám příjemnou teplotu po celý rok, zamezí vniknutí alergenů a díky přehledné aplikaci ji můžete ovládat odkudkoliv. 

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder