Příjemná teplota po celý rok

Máte doma v zimě takové chladno, že potřebujete 3 svetry a v létě se zase potíte tak, že vám kape pot do polévky? V takových chvílích nemá člověk ani pomyšlení na pravidelné větrání, protože by nepříznivou teplotu ještě zhoršil. Bez čerstvého vzduchu ale trpí nejen naše tělo, ale i celá domácnost. Pravidelné větrání tedy rozhodně není radno podceňovat. 

Zpětné získávání tepla využijete v kterémkoliv ročním období

Větrání s rekuperací vám zajistí čerstvý vzduch 24 hodin denně a bez zbytečných tepelných ztrát. Vydýchaný vzduch odchází z místnosti a po cestě předá své teplo čerstvému vzduchu z venku. Tím v zimě šetříte energii potřebnou na vytápění a v létě vám dovnitř neproudí nesnesitelné horko. 

A jak to vypadá v číslech?

Při výběru rekuperace záleží hlavně na její účinnosti. V naší nabídce najdete ověřené jednotky do značky Zehnder a Aldes s účinností až 97 %. Pokud bychom vzali v úvahu jejich průměr = účinnost 93 % a vytápěli bychom interiér na 21 °C, byly by výsledky následující: 

  • Teplota venku = -10 °C, teplota přiváděného vzduchu = 18,9 °C
  • Teplota venku = -5 °C, teplota přiváděného vzduchu = 19,2 °C
  • Teplota venku = 0 °C, teplota přiváděného vzduchu = 19,6 °C

V zimě tedy bude stačit i při velice nízkých teplotách ohřát přiváděný vzduch jen o cca 2 °C. V létě naopak bude do interiéru proudit chladnější vzduch než je venku. 

Příjemnou teplotou a čerstvým vzduchem ale výhody rekuperace nekončí. Ušetří vám také peníze za vytápění, zatočí s plísněmi a bakteriemi, zajistí vám příjemnou teplotu po celý rok, zamezí vniknutí alergenů a díky přehledné aplikaci ji můžete ovládat odkudkoliv. 

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder