F.A.Q. - Nejčastější dotazy

Jak dlouho montáž rekuperace trvá a co vše si musím připravit?

Instalace probíhá ve 2 etapách a nezabere déle než 2–3 dny. Ve fázi hrubé stavby instalujeme rozvody potrubí včetně rozdělovacích boxů. To stihneme za 1–2 dny. Po dokončení stavebních prací v interiéru nainstalujeme a uvedeme do provozu samotnou rekuperační jednotku. Na závěr provedeme regulaci systému na optimální výkonové parametry a je hotovo.

Jak je to s hlukem? Nebude mě například v noci rekuperace rušit?

Systém rekuperace je navržen tak, aby eliminoval hluk z venku i mezi místnostmi. Díky tichému provozu jednotky a osazení tlumičů hluku na systém rozvodu vzduchu vás nebude nic rušit ve dne ani v noci.  

Zvládnu instalaci rekuperace svépomocí?

Instalaci rozvodů vzduchu zvládnete s trochou zručnosti sami. O instalaci rekuperační jednotky a její zprovoznění by se ale měla postarat odborná montážní firma, která si hravě poradí s jakýmkoliv typem objektu.

Hodí se rekuperace i do bytu?

Určitě ano. Díky široké nabídce si můžete dopřát komfortní větrání s rekuperací v nových i stávajících bytech. Existují jednotky, které se bez problému vejdou do kuchyňské skříňky nebo výklenku v koupelně, takže nezaberou moc místa. Plochými větracími trubkami, které jsou umístěny do 10 cm vysokého podhledu, je čerstvý vzduch rozváděn do dalších místností. 

Mohou být při použití větracího zařízení otevřená okna?

Okna můžete kdykoliv otevřít. K větrání je už ale nikdy potřebovat nebudete. Rekuperace totiž přivede z venku čerstvý vzduch a rozvede jej do všech místností. Vy tak budete moci nasávat ten nejčistší vzduch z plných doušků v kterékoliv denní době i ročním období. 

Může být vzduch z větracího zařízení v zimě příliš suchý?

Pokud se studený venkovní vzduch ohřívá na pokojovou teplotu, klesá relativní vlhkost vzduchu. Pociťujeme vzduch jako suchý. Řešením je entalpický výměník tepla. Ten zajišťuje získávání tepla i vlhkosti z odváděného vzduchu zpět.

Jakým způsobem systém čistit?

Systém rozvodů navrhujeme tak, aby umožňoval snadné čištění vzduchového potrubí. Částice nečistot ve venkovním vzduchu zachytí filtr už ve větrací jednotce. Ten stačí jednou za čas vyměnit. Povrch potrubí je hladký, takže zabraňuje usazování nečistot. S pravidelným čištěním vám rádi pomůžeme. 

Jaké mám používat filtry?

Systém jsme navrhli tak, abyste mohli zvolit z široké nabídky filtrů a dokonce je můžete mezi sebou i kombinovat. Existují filtry jemných částic, prachu, pylu i bakterií. Ve náročnějším prostředí můžete umístit i pachový filtr. 

Působíte pouze v Ostravě, nebo za klienty přijedete i v rámci celého Moravskoslezského kraje (například do Opavy)?

Showroom i sídlo naší společnosti najdete v Ostravě. Máme za sebou ale nespočet realizací nejen napříč Moravskoslezským krajem. Přivedli jsme čerstvý vzduch do nemocnice ve Frýdku-Místku, cukrářské dílny školy ve Frenštátu pod Radhoštěm, školní jídelny v Krnově a řady dalších. Po domluvě za vámi tedy bez problému dojedeme nejen do Opavy, ale i po celé České republice.