Úspora za vytápění

Tou největší výhodou rekuperace je bezesporu přísun čerstvého vzduchu po celý den, aniž byste se museli o cokoliv starat. Pomůže vám ale ušetřit i nemalé peníze za energie. Jak? Při větrání okny vám totiž uniká ven drahocenné teplo. Možná si řeknete, že to nic není, ve skutečnosti ale takto vyvětráte až 50 % nastřádaného tepla.

Omezte teplotní ztráty

Větrejte domácnost zdravě, efektivně a bez zbytečných tepelných ztrát. Rekuperace odebírá teplo z odpadního vzduchu a díky speciálnímu výměníku ho dokáže předat tomu čerstvému z venku. Do interiéru vám tedy proudí předehřátý vzduch a omezují se tepelné ztráty domu. Nehospodárnému ochlazování interiéru tedy zabraňujete, i když právě větráte. 

S rekuperací protopíte o polovinu méně a bez starostí

Možná se v zimě snažíte větrat co nejméně, abyste zbytečně neutráceli. Bez čerstvého vzduchu ale naše tělo trpí, a tak se tyto úspory rozhodně nevyplatí. Centrální rekuperace dokáže bez problému vyvětrat interiér o rozloze až 150 m², decentrální jsou pak určené do jednotlivých místností o rozloze okolo 45 m². To vše zvládne bez toho, aniž byste otřevřeli okno a unikl vám jediný kousek tepla. Celkově můžete ušetřit 40–50 % nákladů za vytápění.

A kolik to „žere“?

Běžná spotřeba rekuperace vám díru v peněžence rozhodně nezpůsobí. Právě naopak. V rámci celého domu ji téměř nepoznáte a při kontinuální spotřebě okolo 35 W jsou celoroční náklady nejčastěji v řádech stokorun, maximálně nižších jednotek tisíců. Ve výsledku vás vyjde podobně draho jako například modem na Wi-Fi

Úsporou za energie ale výhody rekuperace nekončí. Ušetří vám také vaše zdraví, zatočí s plísněmi a bakteriemi, zajistí vám příjemnou teplotu po celý rok, zamezí vniknutí alergenů a díky přehledné aplikaci ji můžete ovládat odkudkoliv. 

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder