Čerstvý vzduch 24 hodin denně

Okolo 90 % svého času trávíme zavření uvnitř budov, kde do plic vdechneme až 8× více nečistot než venku. Většina z nás navíc nedodržuje správné zásady větrání, což má nepříznivý vliv na zdraví. Aby mohlo naše tělo pracovat správně, potřebujeme dostatečný přísun čerstvého vzduchu.

Dýcháním se zbavujeme až 70 % odpadních látek

Občas vejdeme do místnosti a hned ucítíme vydýchaný vzduch a různorodé pachy. Ti, kteří pobývali v místnosti už nějakou dobu před tím ale nic necítí. Je spousta věcí, na které si naše tělo zdánlivě zvykne, po čase se ale ozvou problémy. Nedostatečné větrání a vydýchaný vzduch totiž způsobují nejen bolest hlavy, nesoustředěnost, únavu, ale i závažnější problémy, mezi které může patřit například astma, alergie nebo ekzém

Co to znamená v číslech?

Při klidném dýchání projde plícemi cca 5–8 litrů vzduchu za minutu. Zatímco koncentrace CO₂ ve vdechovaném vzduchu je 0,04 %, ve vydechovaném je to stokrát více, tedy asi 4–5 %. Koncentrace CO₂ přitom přímo ovlivňuje naše zdraví. Proto jsou stanovené hygienické požadavky na vnitřní prostředí staveb. Jak tedy výskyt CO₂ (ppm) na lidský organismus působí?

  • 350 ppm = množství CO₂ ve venkovním prostředí
  • do 1 000 ppm = doporučená úroveň CO₂ pro vnitřní prostory
  • 1 000 – 2 000 ppm = únava, snižování koncentrace
  • 2 000 – 5 000 ppm = možné bolesti hlavy
  • 5000 = maximální bezpečná koncentrace bez zdravotních rizik

Rekuperace větrá za vás

Rekuperace je tu od toho, aby vám do interiéru přiváděla čerstvý vzduch 24 hodin denně, 7 dní v týdnů a 365 dní v roce. Nemusíte myslet na pravidelné větrání ani otevírat okno. Jednotka se postará o vše za vás. 

Přiváděním čerstvého vzduch ale výhody rekuperace nekončí. Ušetří vám také peníze za vytápění, zatočí s plísněmi a bakteriemi, zajistí vám příjemnou teplotu po celý rok, zamezí vniknutí alergenů a díky přehledné aplikaci ji můžete ovládat odkudkoliv. 

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder