Konec plísní a bakterií

Plísním a bakteriím se obecně daří všude tam, kde je dostatek vlhkosti. Při růstu uvolňují do ovzduší spory, které se dál rozmnožují nejen na zdech a negativně působí na naše zdraví. V závislosti na jejich množství může dojít ke vzniku astmatu nebo alergií, které jsou časté zejména u dětí. Platí také, že 20–30 % atopiků je alergických na plísně.

Zatočte s vlhkostí a zbavíte se plísně

Vlhkost se drží tam, kde se málo větrá. Může do interiéru pronikat podlahou (nejčastěji v podsklepených domech), špatně těsnicími okny nebo dalšími vadami budovy. Nejčastěji ji ale produkuje sám člověk a to jen tím, že zkrátka dělá úplně běžné činnosti – od vaření, přes sušení prádla až třeba po sprchování. Plísně pak mohou vznikat už při vlhkosti 80 %. A právě s regulací vlhkosti vám pomůže rekuperace. 

S vydýchaným vzduchem odejdou i vodní páry

Na vlhký vzduch zabere jedině důkladné větrání. A protože na něj často zapomínáme a okny nám navíc odchází i drahocenné teplo, je tu rekuperace. Ta odvádí vlhkost společně s vydýchaným vzduchem do výměníku, kde odpadní vzduch předává své teplo čerstvému vzduchu z venku. Vlhkost pak odchází pryč z budovy, aniž by měla tendenci v nějaké z rekuperačních částí kondenzovat. A výsledky? Průměrně dokáže rekuperace snížit vlhkost v místnosti na 40–60 %, což je doporučená ideální hodnota pro lidský organismus. 

Redukcí vlhkosti ale výhody rekuperace nekončí. Přivede vám také bez práce dostatek čerstvého vzduchu, ušetří peníze za vytápění, zatočí s plísněmi a bakteriemi, zajistí vám příjemnou teplotu po celý rok, zamezí vniknutí alergenů a díky přehledné aplikaci ji můžete ovládat odkudkoliv. 

Jak to u nás chodí?

Konzultace

Chci vědět víc

Projekt a dotace

Chci vědět víc
Naše specializace

Montáž

Chci vědět víc

Servis

Chci vědět víc

Náhradní filtry

Chci vědět víc

Rekuperační jednotky

Rekuperace Aldes

Chci vědět víc
Rekuperace Aldes

Rekuperace Zehnder

Chci vědět víc
Rekuperace Zehnder