Řízené větrání

Řízeným větráním se rozumí takový systém, který dokáže automaticky měnit vydýchaný vzduch z místnosti za čerstvý z venku, aniž byste museli otevřít okno. V minulosti byly budovy větrané přirozeně skrze špatně těsnící okna nebo dveře. Dnes se ale novostavby staví tak, aby co nejvíce těsnily, větrání je tedy nutné zajistit prostřednictvím rekuperace. 

Rozlišujeme centrální systém, který dokáže rozvádět čerstvý vzduch pomocí potrubí do celého domu a decentrální systém, který slouží pro větrání jedné konkrétní místnosti. 

Dostatečná výměna vzduchu je zcela klíčová pro lidské zdraví. Nejen, že v interiéru zamezí vzniku plísní, zajistí také optimální vlhkost. Speciální filtr navíc dokáže zachytit prach, pyl i další škodliviny, a tak se bude dobře dýchat i alergikům. 

Při řízeném větrání pomocí rekuperace jednotka nasaje teplý vydýchaný vzduch a přivede ho do výměníku, kde odevzdá své teplo. To je přes speciální lamely předáno čerstvému vzduchu z venku, který se pak předehřátý dostává do jednotlivých částí domu. Rekuperace vše hlídá za vás. Kontroluje kvalitu vzduchu v jednotlivých místnostech a automaticky zajistí, aby bylo všude permanentně vyvětráno.