Centrální rekuperační jednotka

Centrální jednotka se stará o větrání celé domácnosti. Oproti decentrálnímu systému je jednotka napojena na potrubí, které rozvádí čerstvý vzduch do jednotlivých místností. Proto se hodí obzvláště do rodinných domků, restaurací nebo kanceláří. Vyplatí se pořídit do novostaveb a namontovat při rozsáhlejších rekonstrukcích. Její instalace je kvůli potrubnímu systému totiž náročnější.

Hlavní součástí jednotky je výměník tepla, který díky odváděnému vzduchu z interiéru dokáže upravit teplotu toho přiváděného. V létě jej ochladí, v zimě ohřeje. 

Jednotku můžete umístit kamkoliv v domě. Hodí se do technické místnosti, ale vejde se i do skříně, šatny nebo koupelny a v naší nabídce najdete i rekuperační jednotky vhodné do podhledu. 

Hlavní výhodou oproti decentrální rekuperaci je vyšší výkon a účinnost. Čerstvý vzduch vám bude proudit do všech místností 24 hodin denně, aniž byste museli pohnout prstem. Jednotka se postará o vše za vás a ty kvalitní dokáží kromě přivádění čerstvého vzduchu kontrolovat a regulovat také vlhkost. V chladnějších měsících jistě oceníte nemalou úsporu nákladů za topení, které byste museli zaplatit při klasickém větrání okny.