Pokojová rekuperace

Pokojová rekuperace, často známá také jako decentrální nebo lokální, je jednotka, která vám zajistí automatické větrání jen v jedné vybrané místnosti. Neinstaluje se do celého domu, ale pouze do konkrétního pokoje a na rozdíl od centrální rekuperace k fungování nepotřebuje potrubní rozvody vzduchu. 

Její hlavní výhodou jsou kompaktní rozměry, pořizovací cena a snadná instalace, která probíhá do otvoru v obvodové zdi. Pokud jste tedy alespoň trochu manuálně zruční, zvládnete její montáž bez problému i svépomocí. Můžete ji navíc umístit do bytu, kanceláře, ale i starších domů. Zkrátka všude tam, kde není možná rozsáhlejší rekonstrukce zahrnující rozmístění vzduchotechnického potrubí. 

Pokojová rekuperace se postará o přísun čerstvého vzduchu 24 hodin denně. Její součástí je ventilátor a patentovaný výměník, díky kterému dokáže vydýchaný odpadní vzduch předat své teplo a vlhkost tomu příchozímu, aniž by se vzájemně smíchaly. Obsahuje také speciální filtr a dokáže zachytit jemné částečky prachu, pyl i další nečistoty. Je jedno, jestli bydlíte ve městě nebo třeba u rušné cesty, domů vám bude proudit jen opravdu čerstvý vzduch. A protože nebudete při větrání muset otevírat okna, nepronikne vám do interiéru ani hluk. 

Prozkoumejte naši nabídku, v níž najdete výběr lokálních jednotek od největšího výrobce rekuperací v Evropě, značky Zehnder.