Nástěnná rekuperace

Nástěnná rekuperace, často známá také jako decentrální nebo lokální, slouží k větrání pouze jedné vybrané místnosti. Na rozdíl od centrálního systému neobsahuje vzduchotechnické potrubí, které by rozvádělo vzduch do celého domu. Jednotka je instalována do otvoru v obvodové zdi, a tak nezabere místo a její montáž je velmi snadná. 

Hlavní výhodou jsou mimo jiné právě rozměry. Zatímco u centrální rekuperace budete potřebovat najít pro hlavní jednotku prostor v technické místnosti, skříni nebo podhledu, nástěnnou rekuperaci připevníte jednoduše přímo na zeď, takže nijak nezavazí. Sama ohlídá kvalitu vzduchu v místnosti a postará se o jeho neustálou výměnu. Čerstvý vzduch si tak dopřejete v jakémkoliv počasí nebo ročním období, aniž byste museli otevřít okno a unikalo vám tak drahocenné teplo.

Nástěnná rekuperace tedy šetří nejen vaše zdraví, ale i peněženku. Součástí je výměník, který nasaje vydýchaný vzduch z místnosti a pomocí speciálních lamel předá jeho teplo čerstvému vzduchu proudícímu z venku. Nemusíte se proto bát vysokých účtů za topení. Speciální filtr se navíc postará o zachycení jemného prachu, pylu i ostatních nečistot, takže se bude skvěle dýchat i alergikům. 

Nástěnná rekuperace se hodí všude tam, kde není možná rozsáhlejší rekonstrukce. Můžete ji umístit do bytu, kanceláře, ale i staršího domu a nemusíte se bát ani větších prostor. V naší nabídce totiž najdete i jednotku od značky Zehnder, která dokáže vyvětrat místnost o velikosti až 65 m².