Lokální rekuperace

Lokální rekuperace, často známá také jako decentrální nebo pokojová, je určená pro větrání pouze jedné konkrétní místnosti. Skvěle se tak hodí do bytů nebo domů, kde není možná kompletní rekonstrukce spojená se zavedením potrubí. Instalace totiž probíhá přímo do zdi, takže vám oproti centrální rekuperaci ušetří hodně místa. 

Teplý vydýchaný vzduch odchází z místnosti přes výměník, kde předává své teplo a vlhkost příchozímu vzduchu z venku. Vše probíhá bez toho, aniž by se spolu střetly a odpadní vzduch jakkoliv narušil ten čerstvý. 

Jednotka se postará o vše za vás a zajistí vám dostatečný přísun čerstvého vzduchu, ať už bydlíte kdekoliv. Je tichá jako myška a poskytne vám vytoužený klid i v rušných městských částech. Navíc vám domů díky filtru nepropustí ani prach, pyl a další nečistoty. 

V naší nabídce najdete špičkové lokální jednotky od značky Zehnder, které disponují jedinečným enalpickým výměníkem a snadnou montáží bez nutností sklonu. Z jednotky neuniká ven žádný kondenzát, nemusíte se tedy bát o narušení fasády vašeho domu.