5 výhod, díky kterým vám rekuperace změní život k lepšímu

Možná jste už zaslechli, že se ve vzduchu v interiérech pohybuje několikanásobně více nečistot než venku. Pokud vám záleží na tom, co dýcháte, měli byste přemýšlet o pořízení rekuperace. Rovnou pak můžete zapomenout na plísně, alergie nebo venkovní hluk. Připravte se naopak až na 40 % úsporu za vytápění.

1. Ničím nerušení dýcháte opravdu čerstvý vzduch

Rekuperace vám zajistí neustálé větrání v kterémkoliv ročním období. Je jedno, jestli bydlíte kousek od dálnice, nebo uprostřed lesa – systém je navržen tak, aby vám domů proudil opravdu čerstvý vzduch bez prachu a nečistot. Vydýchaný vzduch plný CO₂ naproti tomu odchází spolu s bakteriemi a pachy ven. To má vliv na vaši pohodu, dobrý spánek, schopnost soustředění i výkonnost. Na rozdíl od větrání otevřenými okny vám navíc do interiéru nepronikne hluk a letní noci prospíte v klidu a bez komářích štípanců. 

2. Větráte, i když spíte nebo jste na nákupu

Doby, kdy jste museli myslet na pravidelné otevírání oken, jsou pryč. Rekuperace se o vše postará za vás, i když zrovna nejste doma. Jednotky Aldes a Zehnder byly navrženy tak, aby vnitřní vzduch temperovaly podle potřeby. Díky účinnému výměníku vzduch v létě ochladí a v zimě ohřejí, takže vám po celý rok zajistí optimální tepelný komfort. Přehledná aplikace v telefonu navíc zajistí, že budete mít všechny informace budete neustále u sebe. 

Jen na pár kliknutí nastavíte vše potřebné, ať už jste doma, v práci, nebo třeba na dovolené u moře. Už žádné hlídání termínů a kontroly – notifikace vás upozorní dokonce i na to, že je potřeba vyměnit filtr. 

3. Alergie už vás trápit nebude

Věděli jste, že 25 % populace trpí alergií spojenou se znečištěným ovzduším? Pokud ve vás tedy konec jara a začátek léte vyvolává místo radosti vzpomínku na papírové kapesníky, je pro vás rekuperace jako stvořená. Díky prvotřídní filtraci jednotka zachytí až 99 % pylů, jemného prachu a bakterií. Dokonce i rozvody vzduchu jsou vyrobeny tak, aby vyhovovaly těm nejpřísnějším hygienickým standardům. Hladký povrch potrubí zabrání usazování prachu a dalšímu přenosu bakterií. 

4. Zajistíte si ideální vlhkost a rozloučíte se s plísněmi

Moderní rekuperace umí kromě kvality vzduchu změřit i množství vlhkosti. Díky speciálním membránám pak dokážou do přiváděného vzduchu předat nejen teplo, ale také až 70 % vlhkosti (pokud je to žádoucí). Nízká vlhkost způsobuje škrábání v krku a negativně ovlivňuje i spánek a soustředění. Vysoká zase působí na vznik plísní. Rekuperace s entalpickým výměníkem zajistí ideální kvalitu vnitřního vzduchu i vlhkosti. Na plísně můžete rovnou zapomenout

5. Korunka ke korunce a můžete jet na dovolenou

Rekuperace šetří vaše zdraví, nervy i peněženku. Výše úspor záleží na účinnosti rekuperace. Platí ale, že s účinností až 95 % rekuperace tepla můžete ušetřit až 40 % nákladů za vytápění. Neustálé větrání má navíc pozitivní vliv i na životnost konstrukce budovy a rekuperace zvýší i hodnotu nemovitosti. Při jejím pořízení navíc můžete ušetřit i díky dotaci, kterou lze čerpat na novostavbu i rekonstrukci. 

Ať už vás zaujala jakákoliv z výše zmíněných výhod, rekuperace vám rozhodně změní život k lepšímu. Aby vše fungovalo, jak má, je kromě kvalitní jednotky potřeba i prvotřídní montáž. Obraťte se na nás – dokážeme vám zajistit komplexní služby od konzultace až po servis a náhradní díly.